Wiedza w komórce

Niemal wszyscy mają dziś w kieszeni lub torebce telefon komórkowy. Jego podstawowe zastosowania są oczywiście związane z rozmowami oraz wysyłaniem SMS-ów, jednak nowoczesne aparaty oferują znacznie szersze możliwości. Smartfony pracujące pod kontrolą systemów operacyjnych można wzbogacać o funkcjonalne aplikacje, która ułatwiają życie w różnych sferach. Warto sprawdzić, jak telefon może nam pomóc w nauce słówek – a może i to bardzo. Całkowicie bezpłatnie da się pobrać i korzystać z aplikacji, dzięki której z łatwością każdego dnia przyswoimy nawet kilkanaście nowych wyrażeń.

Programik pobiera niezbędne dane z internetu, można je również wprowadzać ręcznie. Technikalia są nawet mniej istotne, bo najważniejsze jest to, aby uczyć się szybko i skutecznie. Dobrze przygotowany program do nauki słówek zawiera moduły tematyczne, które porządkują edukację i ułatwiają zadanie. Mamy bowiem oddzielne sekcje z językiem biznesowym, oficjalnym oraz wieloma innymi kategoriami. Każdą lekcję można rozpisać na określony czas i stopniowo chłonąć nowe informacje.

Na koniec aplikacja umożliwi nam rozwiązanie specjalnego testu, który sprawdzi, na ile udało nam się z sukcesem przejść dotychczasową drogę. Poza tym do dyspozycji mamy proste ćwiczenia, utrwalające kluczowe kwestie. Musimy wyciągać wnioski z rzeczywistości. Ta zmusza nas do coraz szybszego pędu i równocześnie coraz bardziej uzależnia nas od nowych technologii. Starajmy się zatem wykorzystać ten stan z korzyścią dla nas.

Smartfon jako podręczne centrum językowej edukacji to wyborna idea.