Wyrocznia świata mody

Anna Wintour od 1988 roku, a więc odkąd objęła stanowisko redaktor naczelnej magazynu Vogue – przez niektórych nazywanego biblią mody – uważana jest za absolutną guru światahaute couturei prêt-à-porte. Odbierana jako osoba tajemnicza, niewiele mówiąca o swoim życiu prywatnym, rzadko tłumacząca się z zawodowych decyzji i wyborów.

Najwięcej kontrowersji wokół jej osoby pojawiło się po premierze najpierw książki Diabłeł ubiera się u Prady autorstwa Leuren Weisberger, a potem filmu o tym samym tytule. W postaci Mirandy Priestley, nieprzystępnej, terroryzującej otoczenie, chimerycznej redaktor naczelnej magazynu modowego Runway, którą w filmie brawurowo zagrała Meryl Streep, dopatrywano się właśnie osoby Anny Wintour.

Sama zainteresowana, zgodnie ze swoim zwyczajem, nigdy nie odniosła się do sprawy wprost. Naczelna Vogue’aod lat jest również na cenzurowanym aktywistów organizacji PETA.

Wszystko w związku z jej podejściem do kwestii naturalnych futer. Wintour nie tylko się im nie sprzeciwia, ale wręcz jest ich gorącą zwolenniczką.