Tesla wzorem do naśladowania

Jest dość naturalne, że osoby zajmujące się współcześnie wynalazczością czy badaniami stricte naukowymi szukają odwołań do historycznych postaci, które słynęły z tego samego. Sięgając naprawdę daleko nasuwa się nam Leonardo da Vinci, który jak na człowieka renesansu przystało odnajdywał się w licznych aktywnościach – był wybitnym artystą, inżynierem i innowatorem. Nie ma wszakże potrzeby, aby cofać się aż tak daleko. Nikola Tesla dla milionów ludzi jest postacią kultową i co istotne – nie do końca odkrytą.

Ten niezwykły serbski wynalazca i naukowiec ma w dorobku wspaniałe osiągnięcia. Słynął również z zajadłej ambicji i chciał swoimi eksperymentami zmienić świat. Do jego dzieł zaliczyć można choćby słynną cewkę Tesli, która wykorzystując prąd o różnym napięciu może być wykorzystywana nawet jako instrument muzyczny. Elektryczność pozostawała zresztą w centrum zainteresowań kreatywnego Serba.

Nie dziwne, że jego nazwiskiem nazwano najbardziej znaną amerykańską markę samochodów zasilanych prądem, które zaczynają zdobywać europejskie rynki.

mobilne.mapy-navi.com.pl