Seat Leon Ecomotive

Seat Leon to samochód osobowy, charakteryzujący się średnimi rozmiarami. Jest produkowany od 1998 roku, natomiast w 2012 roku pojawiła się już jego trzecia generacja. Wersje jego wyposażenia są bardzo różne. W zależności od tego, którą się wybierze, można mieć chociażby siedem poduszek powietrznych, czujnik parkowania czy też system kontroli odstępu wraz z funkcją awaryjnego hamowania. Bardzo ważna okazała się jednak wersja Ecomotive, zapewniająca nie tylko dużą oszczędność użytkownikom, ale i będąca przyjazna naturze.

Seat Leon we wspomnianej wersji pełni rolę samochodu ekologicznego. Dzieje się tak, ponieważ odpowiednio dopasowana technologia zapewnia mniejszą emisję dwutlenku węgla do otoczenia. W samochodzie znajduje się bowiem specjalny system Start/Stop – ma on za zadanie wyłączać silnik w trakcie pracy auta na biegu jałowym. Ważną rolę spełnia także funkcja odzyskiwania mocy w trakcie hamowania. Tracona zwykle energia zostaje bowiem wykorzystana później do przyspieszenia czy też uruchomienia pojazdu.

Pozbywanie się nagaru przez proces wodorowania silnika może przedłużyć jego żywotność, dlatego warto regularnie przeprowadzić taki zabieg na swoim aucie. 

www.7psk.com.pl