Dom mody Chanel

Dom Mody Chanel to znane i szanowane w świecie mody miejsce. Swoją ugruntowaną na rynku pozycję zawdzięcza nie tylko dużej kreatywności, ale także bogatej historii. Założycielką i twórczynią tego miejsca była Coco Chanel, kobieta bardzo przebojowa, która pomimo, iż urodziła się w czasach, gdy pozycja kobiety w świecie była ustalona, praktycznie każdego dnia walczyła o poprawę niskiego jej statusu społecznego.

Podejmowała walkę ze wszelkiego rodzaju stereotypami dotyczącymi nie tylko kobiecych strojów tamtych czasów, ale także ich zwyczajów i zachowań. Jej modowe kreacje jasno odzwierciedlały poglądy autorki na temat roli i pozycji kobiet w ówczesnym świecie. Rewolucję modową polegającą na wprowadzeniu tak zwanej małej czarnej czy też garnituru w wydaniu damskim, zawdzięczamy właśnie Coco Chanel.

Po dziś dzień dom mody Chanel stara się utrzymywać w plejadzie najważniejszych modowych kreatorów i nie da się ukryć, że zajmuje tam poczytne miejsce, także dzięki swoim kolekcjom haute couture, które niezmiennie przyciągają rzeszę fanów, na każdy z pokazów.